Тиждень природничих наук

У період з 07.12.2020 р. по 11.12.2020 р. в закладі пройшов предметно-методичний тиждень природничих наук.
Тиждень розпочався зі знайомства з домашніми улюбленцями. Учні 6-7-х класів на онлайн зустрічах радо ділилися цікавими історіями та світлинами своїх пухнастиків, яскравих пернатих та інших екзотичних мешканців. Під час такого спілкування отримали море позитивних емоцій.

В рамках проведення тижня природничих наук, учителі біології та географії Матвійчук Н.Д. та Скрипнюк Н.В. реалізували низку заходів, щоб привернути увагу небайдужих людей і допомогти птахам пережити складні умови зимівлі.

Учителі провели майстер-класи по виготовленню годівничок та в соціальній мережі Фейсбук запустили челендж #Допоможиптахамвзимку, який активно підтримали колеги, учні та батьки закладу.

Майстер-клас «Допоможемо птахам взимку!».
Створення годівнички власними руками.
Горобці, синички, дятли снігурі, дрозди горнуться взимку до людських помешкань в очікуванні нашої допомоги.
Найголовніше, щоб у годівничці завжди була їжа, а її конструкція не так важлива. Проте слід враховувати складні погодні умови, їжа має бути захищеним від опадів та вітру. Годівнички потрібно надійно кріпити до дерев чи підвіконня, не слід розміщувати їх на землі чи низько над нею, щоб не приваблювати котів.
Годівничка із пластикової пляшки практично нічого не коштує, а для її виготовлення достатньо паяльника, порожньої пляшки, трішки терпіння та гарного настрою.

Майстер-клас по виготовленню годівнички від Матвійчук Н.Д.

Виготовлення «печива» та підгодівля птахів.
Беремо 600 г пташиного корму, 200 г борошна, 15 г желатину, склянку гарячої води, формочки для печива, нитку з натурального волокна, дерев'яні палички.
Запарюємо окропом желатин, даємо трохи охолонути. Змішуємо зерно, борошно і желатин, замішуємо «тісто». Заповнюємо формочки для печива, за допомогою палички робимо дірочку. Залишаємо сохнути. Виймаємо «печиво» з формочок, протягуємо в отвір нитку.
Виготовити годівнички зовсім не складно, а вдома завжди знайдеться, що в них покласти. І врятовані вами птахи віддячать навесні і влітку своїм дзвінким співом, а також знищуватимуть шкідливих комах.

До челенджу #Допоможиптахамвзимку приєдналися учні 3-Б класу та класний керівник Попадюк Лариса Олександрівна.

Учні змайстрували гарні годівнички, щоб нашим пернатим друзям було чим посмакувати взимку.

Під час тижня природничих наук учитель хімії Васильківська О.В. разом із учнем 11-го класу відтворили дослід Л. Гальвані, під час якого розкрили поняття про гальванічний елемент як джерела електричного струму і провели бесіду про користь і негативні наслідки генетично модифікованих організмів.
Відео за посиланням:

Презентація:

Учитель географії Єсипенко Л.В. провела для учнів онлайн-подорож визначними місцями України.
Презентація:
Відео:

Учитель географії Сапон С.Г. долучилась до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і провела бесіду з учнями 10-го класу на тему: "Снід: подумай про майбутнє - обери життя".
Метою заходу було сформувати уявлення про хворобу століття, виробити поведінкові мотивації до збереження свого здоров'я.
Учні прослухали інформацю про СНІД. Було проведено анкетування щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу.

Предметно-методичний тиждень природничого циклу пройшов цікаво, інформаційно і учні отримали величезний спектр емоцій під час участі в майстер-класах, онлайн-подорожах,  та дослідах.
Завершенням тижня була участь учнів в VII Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з біології на платформі «На Урок» (Осінь - 2020 р.), що проводилася з 05.10-22.11.2020р. учителем біології Матвійчук Н.Д.
Цього разу заявки на участь в олімпіаді подали 36 учнів 6-8-х класів.
 Дипломи І ступеня отримали:
Мартинова Анна (8-В клас), Гладковська Діана (8-А клас), Ткачук Софія (8-Б клас), Кухарець Анастасія (6-Г клас), Костюк Дар'я (6-Г клас), Крижанівський Артем (7-А клас).
Дипломи ІІ ступеня отримали:
Дмитрієва Вікторія (8-В клас), Панфьоров Богдан (8-В клас), Кучер Галина (8-Г клас), Кучер Софія (7-А клас).
Дипломи ІІІ ступеня отримали:
Щур Анастасія (8-А клас), Нестерук Іван (8-Б клас), Мовчан Марія (6-Г клас), Скрипнюк Тетяна (6-Г клас), Орлик Денис (7А клас).
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Дата: 2020-12-14 23:01:11