Історія школи

З 1967 року і до нашого часу радо зустрічає своїх вихованців заклад "Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 м. Вінниці".
А розпочиналось все так:
Першим навчальним закладом на Старому місті була трьохкласна церковно-парафіяльна школа. Це була цегляна одноповерхова споруда, розташована ліворуч від Козацької церкви на колишній вулиці Сабарівській (нині Синьоводській). Згадана школа почала діяти близько 1885 року. В невеличкому приміщенні навчалося близько двох десятків учнів, переважно хлопчики.
історія школи 1
 історія школи 2

Діти були різного віку. Педагогічний колектив складався із дячка і священника.
В 1910 році за рішенням Міської Думи на розі сучасних вулиць Нагірна та Славетна розпочалося будівництво нової школи. Місце обрали зручне, затишне, поблизу був молодий зелений дубовий сквер.
Будівництво завершилося в 1912 році.
Вже в 1920 році початкова народна школа на Старому місті отрмала назву "Вінницька 7-річна трудова школа Поділля". В цей час в школі навчалось близько 200 учнів зі Старого міста, Сабарова, Луки-Мелешківської.
До початку 30-х років школа містилась лише в одному приміщенні (у верхньому). Шкільна садиба була невеликою.
В 1930 році після тривалих клопотань директора школи Білінського Л.П.  приміщення банку, що знаходилось на розі староміської вулиці, було передано школі. Таким чином, школа почала займати два приміщення - верхнє і нижнє (теперішній КЗ "ВЛ № 19").
 історія школи 3
 історія школи 4
В 1939 році школа була реорганізована в середню. Перший випускний вечір 10-х класів відбувся в день нападу німецьких фашистів на СРСР.
В 1946 році чоловічу і жіночу школи об'єднали. Об'єднана школа дістала назву "Середня школа № 11".
В 1951 році, з ініціативи директора Дудника С.Г., до верхнього приміщення школи добудували три класних кімнати і приміщення для піонерської кімнати.
   В 1964 році Булда О.С. став ініціатором двоповерхової добудови. Будували господарським способом. Працювали на будівництві батьки, старшокласники. В новому приміщенні були створені кабінети фізики та хімії.
   В 1967 році завершилось будівництво в три поверхи нового приміщення школи № 11 по вул. Стаханівській (нині Тараса Сича). Школа збудована в саду, який в 1932 році посадили школярі для колгоспу. Сад був посаджений із яблунь і груш.

На сьогоднішній день у закладі нараховується 38 класів, в яких навчається 1072 учня.
Навчання та виховання учнів здійснюють 75 педагогічних працівника, серед яких 61 учитель: вищої категорії - 33, учителів-методистів - 11, старших учителів - 17.
В закладі працює 15 зразкових кабінетів, 3 комп'ютерних класи. Діють два музея "Історії України" та військово-патріотичного виховання "Пам'ять".
На фасаді будівлі встановлено три меморіальні дошки на честь загиблих воїнів та учнів нашого закладу: Сич Тарас Степанович (30.03.1966 - 13.02.2015), Костюк Євген Віталійович (28.08.1986-02.06.2016), Божок Олександр Миколайович (01.11.1988-27.04.2022).