Історія школи

З 1967 року і до нашого часу радо зустрічає своїх вихованців заклад "Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 м.Вінниці".
А розпочиналось все так:
Першим навчальним закладом на Старому місті була трьохкласна церковно-парафіяльна школа. Це була цегляна одноповерхова споруда, розташована ліворуч від Козацької церкви на колишній вулиці Сабарівській (нині Маяковського). Згадана школа почала діяти близько 1885 року. В невеличкому приміщенні навчалося близько двох десятків учнів, переважно хлопчики.
історія школи 1
 історія школи 2 Діти були різного віку. Педагогічний колектив складався із дячка і священника.
В 1910 р. за рішенням Міської Думи на розі сучасних вулиць Калініна та 8-го Березня розпочалося будівництво нової школи. Місце обрали зручне, затишне, поблизу був молодий зелений дубовий сквер.
Будівництво завершилося в 1912 році.
 Вже в 1920 р. початкова народна школа на Старому місті отрмала назву "Вінницька 7-річна трудова школа Поділля". В цей час в школі навчалось близько 200 учнів зі Старого міста, Сабарова, Луки-Мелешківської.
До початку 30-х років школа містилась лише в одному приміщенні (у верхньому). Шкільна садиба була невеликою.
В 1930 р. після тривалих клопотань директора школи Л.П.Білінського приміщення банку, що знаходилось на розі староміської вулиці, було передано школі. Таким чином, школа почала займати два приміщення - верхнє і нижнє (теперішня СЗШ №19)
 історія школи 3

історія школи 4

В 1939 р. школа була реорганізована в середню. Перший випускний вечір 10-х класів відбувся в день нападу німецьких фашистів на СРСР.

В 1946 році чоловічу і жіночу школи об'єднали . Об'єднана школа дістала назву "Середня школа №11"
В 1951 році, з ініціативи директора С.Г.Дудника, до верхнього приміщення школи добудували три класних кімнати і приміщення для піонерської кімнати.
В 1964 р.О.С. Булда став ініціатором двоповерхової добудови. Будували господарським способом. Працювали на будівництві батьки, старшокласники . В новому приміщенні були створені кабінети фізики та хімії.
В 1967 році завершилось будівництво в три поверхи нового приміщення школи №11 по вул. Стаханівській. Школа збудована в саду, який в 1932 році посадили школярі для колгоспу. Сад був посаджений із яблунь і груш.

історія школи 3

На сьогоднішній день у закладі нараховується 38 класи, в яких навчається 1098 учнів.

Навчання та виховання учнів здійснюють 67 педагогічних працівників. Серед яких: 52 вчителів "вищої категорії", 14 "вчителів-методистів", 12 "старших вчителів".

В закладі працює 15 зразкових кабінетів, 3 комп'ютерних класи. Діють два музея "Історії України" та військово-патріотичного виховання "Пам'ять".