Корисні посилання
Платформа Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/ (для всіх)
Всеукраїнська Школа Онлайн https://lms.e-school.net.ua/ (для вчителів та учнів)
Цифрові сервіси Дія.Освіта:
- цифрограм для громадян https://osvita.diia.gov.ua/digigram;
- освітні серіали https://osvita.diia.gov.ua/courses
- тести https://osvita.diia.gov.ua/tests
- симулятори https://osvita.diia.gov.ua/simulators
- гайди https://osvita.diia.gov.ua/guides
- вебінари https://osvita.diia.gov.ua/webinars
- подкасти https://osvita.diia.gov.ua/podcasts
Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює відстані, межі і кордони, інші перепони для спілкування. Комунікація у віртуальному просторі має свої особливості, що приховують як позитивні, так і негативні сторони. Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації та успішного майбутнього. Водночас їх використання може створювати ризики для здоров'я, розвитку та благополуччям дітей, які можуть виникнути у зв'язку з використанням мережі Інтернет.
Цифрові права - права людини, які полягають в праві людей на доступ, використання, створення і публікацію цифрових творів, доступ і використання комп'ютерів та інших електронних пристроїв, а також комунікаційних мереж, зокрема, до мережі Інтернет.
Право дитини на безпеку та захист, в тому числі під час використання мережі Інтернет, є базовим та гарантує можливість її розвитку та успішної самореалізації. Діти мають право отримувати підтримку у використанні цифрового середовища, поважаючи права та гідність дітей та інших осіб.
Вперше застосування поняття прав людини до управління мережею Інтернет відбулось під час Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства в Женеві в 2003 році та отримало широке схвалення на Туніській зустрічі в 2005 році.
ПРАВА ДИТИНИ У ЦИФРОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ
1. Право на доступ до інформації.
2. Право на свободу слова.
3. Право на залученість.
4. Право на цифрову грамотність.
5. Право на приватне життя.
6. Право на захист.